Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Produkowanie w odoo

przez
smoq72
na 15.02.2016, 12:09 3436 odsłony

Są gdzies jakieś manuale umożliwiające zrozumienie filozofi używania odoo ?

Testuje odoo i chciałbym dostosowac je do swojej produkcji:

pododawałem swoje produkty ( z zestawieniem materiałowym ) i ...

czy jest mozliwe wrzucenie na produkcję nie po 1 produkcie a np z listy

tworze ofertę sprzedaży na coś co dopiero wyprodukuje ... produkt1 40szt produk2 30szt itd

mam taki dokument ... kilka dni na realizację ...

i teraz jak to wyglada ( odo zaplanuje mi co mam dokupic zeby wyprodukowac ? )

w jaki sposób po produkcji zobaczyc zestawienie materiałowe całego zamówienia ... zysk itp

 

 


0
smoq72
na 16.02.2016, 08:10

dzięki za podpowiedz 

siadam i testuje dalej

.....

zrobiłem ... i 

tworze oferte sprzedazy ... i odoo krzyczy ze nie mam na stanie produktu ( gdzieś sie ustawia zeby produkty jak ich nie ma na magazynie wyprodukować ?) 

 

  • Oflaguj


0
Janusz Stefaniak
na 15.02.2016, 19:43

1) Zdefinuje produkt jako "produkowany"
2) Ustaw dla niego "reguły ponownego zamawiania"
3) Przygotuj i zatwierdź zamowienie sprzedazy
4) Jeśli skonfigurujesz poprawnie system sam wygeneruje odpowiednie zamowienia produkcji
5) Jeśli w surowcach postapisz podobnie i dodatkowo wskażesz dostawców to system sam wygeneruje także odpowiednie zamówienia zakupu, niezbędnę do realizacji produkcji.
6) Do obliczeń zysków, system wykorzystuje księgowość i księgowośc analityczną

 

 

 

 

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

4 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 15.02.2016, 12:09
Oglądano: 3436 razy
Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016, 11:10