Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Jak sobie z tym poradzić ....

przez
smoq72
na 29.03.2019, 10:09 1607 odsłony

The unit of measure szt. defined on the order line doesn't belong to the same category than the unit of measure kg defined on the product. Please correct the unit of measure defined on the order line or on the product, they should belong to the same category.

kupuje stal w jednostce ( kg )

wycinam ją laserem, zaginam , maluje  dostaje półprodukt do skompletowania w całość ( całość  to np 2szt elementu A 3 szt B )

kilka elementów produkcyjnych składa się na finalny produkt w jednostce ( szt. )

elementy posrednie gdzie mam przejscie z kg na szt mogę spokojnie zamówic i tworzą mi się wszystkie etapy produkcyjne,

problem pojawia sie gdy mam komplet ( kilka elementów pośrednich )  stanowi cały produkt który chcę zamówić ( wstawić do produkcji )

NIe chce zamawiac/zlecac do produkcji  ( np element A B C ) tylko produkt finalny ( niech odoo samo wie co z czego jest zrobione )



Z twojego opisu trudno wywnioskować na czym polega problem i kiedy otrzymujesz taki komunikat. Może posłuż się konkretnym przykładem.

Dariusz Żbikowski
na 29.03.2019, 10:18

0
smoq72
na 29.03.2019, 10:35

np gdy z zestawieniu materiałowym Structure&Cost.

albo gdy chcę wybrać Uzupełnij z karty produktu ( ten złożony ) ( powinno wygenerowac mi zlecenie produkcyjne )

lub gdy zatwierdzam zamówienie od klienta na produkt ( ten złożony )


wydaje mi się ze odoo próbuje pokombinowac jak rozpisac produkcję tego czegoś ... ale nie radzi sobie z zagniezdzeniem półproduktu w produkcie finalnym

  • Oflaguj

Nadal nie rozumiem okoliczności. Zaczynam jednak przypuszczać, że problem może kryć się w definicjach materiałowych, gdzie użyto błędnej jednostki.

Dariusz Żbikowski
na 03.04.2019, 15:15
masz racje zrobiłem błąd w pierwszym skladniku ...reszta była ok

juz wszystko działa

gdy bład jest w którymś z kolei to przynajmniej te kilka pierwszych bez błedu jest wrzucanych na produkcje i łatwo wtedy zobaczyć ze jest błąd w składniku

----- Oryginalna wiadomość -----
Od: "Dariusz Żbikowski" <dz@openerp.pl>
Do: "Marcin Świerkowski" <marcin@itcom.pl>
Wysłane: środa, 3 kwietnia, 2019 17:15:46
Temat: Re: Jak sobie z tym poradzić ....

View Post na forum [1]






Nadal nie rozumiem okoliczności. Zaczynam jednak przypuszczać, że problem może kryć się w definicjach materiałowych, gdzie użyto błędnej jednostki.



Sent by
Krokus Sp. z o.o.
[2]
using
Odoo [3] .



[1] https://odoo.co.pl/mail/view?message_id=36651
[2] http://www.krokus.com.pl
[3] https://www.odoo.com
smoq72
na 03.04.2019, 19:07

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

7 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 29.03.2019, 10:09
Oglądano: 1607 razy
Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019, 10:35