Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Długość życia (wsparcia) Odoo ver. 8

przez
Przemek
na 07.12.2017, 14:57 2066 odsłony

Witajcie,

 mam pytanie odnośnie długości wsparcia przez producenta dla Odoo 8, gdyż w tej wersji używam modułu produkcyjnego wraz z rozszerzeniami (otwartymi) nie występującymi w innych wersjach. Zastanawiam się też nad innymi funkcjami, ale to wiąże się kolejnymi wdrożeniami. Czy jest sens dalszego rozwijania wdrożenia w tej wersji systemu? 


0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 07.12.2017, 15:14

Odoo w wersji 8 nie  jest już suportowane przez producenta. Według znanych mi informacji, Odoo wspiera tylko ostatnie 3 wersje systemu. Zatem, jak na dziś, wspierane są wersje 9, 10 i 11. Warto jednak zauważyć, że wersja 8 jest ostatnią z wersji na pełnej licencji AGPL zatem w pewnych przypadkach nadal może być wartą uwagi.

  • Oflaguj

Na moje oko, jest to bardzo dobra wersja systemu. Nie wiem jak nowsze, mało miałem styczności z nowszymi, poza kilkoma testami. Głowne zmiany jakie się rzucają to wygląd, oraz zminiejszona liczba funkcjonalności (modułów, nawet dodatkowych) w wersji Community jeżeli chodzi o produkcję. Czy nowsze wersje wnoszą coś nowego, jeżeli chodzi o generowanie raportów czy wydruków itp?

Przemek
na 08.12.2017, 08:30

Wiele jest prawdy w tym co piszesz. Nieco na ten temat było w tym wątku: http://odoo.co.pl/forum/pomoc-1/question/odoo-8-vs-odoo-9-community-edition-306. Największa istotna zmiana to organizacja księgowości. Nowsze wersje znacznie prościej jest dostosować do naszych realiów fiskalnych i np.wygenerować poprawnie raporty JPK. Kilka innych zmian również jest na plus ale wiele także na minus (z powodu zamknięcia kodów w wersji Enterprise).

Dariusz Żbikowski
na 08.12.2017, 08:56

Dziękuję za informacje, na chwilę obecną skupiam się na wersji 8. Życzę powodzenia we wdrożeniach i rozwoju.

Przemek
na 08.12.2017, 09:14

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

5 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 07.12.2017, 14:57
Oglądano: 2066 razy
Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017, 08:46