Witamy!

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze.

0

Produkcja Kilka pytań ...

przez
smoq72
na 10.04.2019, 11:11 1673 odsłony

- W zestawieniu materiałowym komponent jest pozycja ( zużyte w operacji ) i moge tam wybrać jakiś punkt maszruty - co to i do czego służy ?

- Jak zrobić coś takiego:

a) produkuje zestaw A złozony z 2 składników ( ładnie idą po marszrucie i spotykają się w gotowym produkcie A ) teraz chciałbym aby pełen Zestaw A przeszedł jeszcze kilka centrów produkcyjnych ( teraz pomimo wpisania marszruty  w zestawie produkcja konczy mi się na poskładaniu zestawu i dalej nie idzie po marszrucie )


0
smoq72
na 11.04.2019, 08:57

struktura finalnego produktu:

Nazwa: PRODUKT_FINALNY  składniki: (Półprodukt1, Półprodukt2, Półprodukt3 ..... ) (rejestrowalne, produkowalne, na zamówienie)

Półprodukty mogą wchodzić w skład innych Produktów Finalnych  ( powinny być rejestrowalne, produkowalne, na zamówienie )

Półprodukty składają się z elementów ( element1, element2, element3 ) ( one powstają z surowca kupowanego ) ( i przechodzą przez rózne fazy produkcji ) 

Gdy elementy przejdą przez swoją sciezkę produkcjyną staja się powiedzmy Półproduktem1 ( który np chce jeszcze przepuscić przez swoja sciezkę produkcyjną ) zeby na koncu z innymi Pólproduktami złożyc PRODUKT FINALNY


i teraz tworze zamówienie na Produkt Finalny 

generuja się zlecenia operacji  :

chciałbym zeby to wygladało tak

produkcja elementu1 w centrum produkcyjnym wg marszruty ....opreacja nazwa ( i tak to działa )

teraz z elementu1, elementu2 powstaje mi wg mojej struktury Półprodukt1 i jego nazwa pojawia się w momencie jak powstana składowe, tak by było OK  ale  tu pojawia mi sie odrazu na początku produkcji przed elementami składowymi Półprodukt1 w centrum zaplanowanym dla niego i moge produkować az do konca jego sciezki .. a nie powinienem bo jeszcze nie mam elementów1 


Pewnie mam coś nie tak w strukturze produktu 

Jak to powinno wygladać wg moich założeń 

 



  • Oflaguj

Nadal niezbyt rozumiem problem. Możesz przecież sterować zarówno kolejnością operacji jak i momentem zgłoszenia gotowości do produkcji - dostępne komponenty pierwszej operacji lub dostępne wszystkie.

Dariusz Żbikowski
na 12.04.2019, 10:32

0

Dariusz Żbikowski

--Dariusz Żbikowski--

1280
| 4 3 3
LODZ, Polska
--Dariusz Żbikowski--
Dariusz Żbikowski
na 10.04.2019, 13:08

1. Zarządzać produkcją można poprzez "zlecenia operacji" - pole zużyte w operacji wspiera tego typu działania.

2. Jeśli chcesz wykonywać działania jeszcze w innych centrach produkcyjnych to znaczy, że masz do czynienia cały czas z połproduktem a nie z produktem końcowym. Innymi słowy powinieneś prawdopodobnie uruchomić kolene zlecenie produkcyjne. oparte o ten półprodukt.

  • Oflaguj

Twoja odpowiedź

Spróbuj dać znacząca odpowiedź. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat pytania lub odpowiedzi, po prostu użyj narzędzia komentowania. Proszę pamiętać, że zawsze można zrewidować swoją odpowiedź - nie ma potrzeby odpowiadać na to samo pytanie dwa razy. Także prosimy, nie zapomnij zagłosować - to naprawdę pomaga wybrać najlepsze pytania i odpowiedzi!

Bądź na bieżąco

O tym forum

Forum dla profesjonalistów i entuzjastów systemu Odoo. Dyskusje, porady, opinie, komentarze. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

7 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 10.04.2019, 11:11
Oglądano: 1673 razy
Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019, 08:57